B-G-V

Není škola jako škola. Ale co dělá školu školou? Určitě je to její právní status. Určitě je to fakt, že ji někdo vnímá jako školu, a že do ní také někdo chodí. Jistě jsou to také žáci, žáci a jejich učitelé. A jakou ji toto všechno dělá tady u nás? Když si prohlédnete zveřejněné fotky na těchto webových stránkách, přečtete si články v této rubrice, zajdete na nějakou ze školních akcí (např. na ples letošní oktávy), potkáte na ulici štrúdl 300 veselých dětí nebo slyšíte o studijních výsledcích našich žáků, možná vás napadne, že na té škole je to asi celkem fajn.

A ono to tak opravdu je, a já jsem ráda, že vám to (jako "člověk zevnitř") mohu potvrdit. Sice je to poněkud subjektivní záležitost, ale já věřím, že pokud se tam takových ´subjektivních záležitostí´ setkává denně hnedle několik (desítek až stovek), celkový obraz je bez pochyby velmi optimistický. Když k tomu ještě přičteme příjemnou atmosféru ve sborovně a čím dál tím více v dobrém vzpomínajících absolventů, kdo by tam nechtěl chodit? Já teda jo!

BGV se ve Varnsdorfu a okolí stalo pojmem. Napadlo mě tento pojem vyjádřit vytvořením jakéhosi sloganu, který by vznikl ze slov začínajících právě na písmenka B, G a V, třeba něco jako "geniálně bestiální vzdělávárna". Vymyslel by ale nějaký náš žák lepší slogan?

Svůj nápad zašli na můj email hendrichova@bgv.cz, a třeba právě ty se vryješ (ještě o něco víc) do dějin Biskupského gymnázia Varnsdorf.

Bc. Nikola Hendrichová

 

 

Publikováno: 19.02.2017