Recitátoři BGV hájili úspěšně dobré jméno školy v oblasti umění

Březen a duben jsou již tradičně obdobím, kdy vrcholí úsilí těch, kteří se na naší škole věnují slovesnému umění. Mladší gymnazisté se účastní postupových kol přehlídky Dětská scéna a ti starší bojují o přízeň odborných lektorských sborů na postupových kolech Wolkrova Prostějova.

Dětská scéna je zatím ve fázi mezi oblastním a krajským kolem. Na tom městském nás velmi úspěšně reprezentovalo osm žáků a postup si vybojovali v maximálním možném počtu čtyř. Výborně recitovali a pochvalu zaslouží Jitka Brzáková, Nikola Smetanová a Martin Šuma, cenu poroty za zvlášť citlivý přednes si odnesla Viktorie Jelínková a postupová místa čekala na Jiřího Buršíka, Tomáše Frieseho, Gabrielu Hrabalovou a Václava Špičku. Na oblastní kolo do Děčína se nakonec podívala i Viktorie jako náhradnice za nemocného Jirku a zopakovala svůj milý a přesvědčivý výkon. Tomáš, Vašek a Gábina přivezli z Děčína zvláštní ceny a čestná uznání. Na postup do kraje to tentokrát nestačilo.

Wolkrův Prostějov už je dál. Proběhla všechna postupová kola až na krajskou úroveň a je rozhodnuto o finalistech, které čeká účast na jubilejním 60. ročníku festivalu v červnu v Prostějově. Na Libereckém krajském kole nás důstojně reprezentovali Daniel Novák, Filip Salov, Valerie Svačinková a Dan Rýdl.

Nejúžasnější však je, že naše škola MÁ OPĚT FINALISTU! JOSEF ŠIŠULÁK navázal na tradici, kterou vybudovaly v minulosti tři dámy (Natálie Bočková, Kateřina Pokorná a Adéla Pondělíčková) a postaral se o to, že Varnsdorf bude mít i na významném ročníku nejprestižnější recitační přehlídky v České republice zastoupení.

Mgr. Martina Janáková

Publikováno: 11.04.2017