Za krásami Paříže a Londýna

Po delší době naše škola opět pořádala zahraniční vzdělávací zájezd pro studenty všech ročníků. Tentokrát jsme se vydali za krásami Paříže a okolí a dále Londýna, Canterbury a Leeds.

Týdenní zájezd začal cestou od naší školy přes Německo do Francie, kde naše první zastávka byla Paříž. Po noční jízdě autobusem jsme ráno vystoupili přímo u Eiffelovy věže, kde se nám naskytl úchvatný pohled na tuto dominantu Paříže. Ještě působivější byl výhled z této věže na celou Paříž. Další památky jsme mohli obdivovat plavbou po řece Seině. Samozřejmě jsme nevynechali Notre Dame, Latinskou čtvrť, Pantheon, Louvre a Sorbonnu. Druhý den nás čekal Montmartre s bazilikou Sacré Coeur, moderní čtvrť La Défense a odpoledne královský palác Versailles.

Po dvou dnech jsme se s Francií rozloučili, abychom pokračovali do Velké Británie. Naše první návštěva byla ve starobylém městě Canterbury a odpoledne návštěva hradu Leeds Castle s krásnými zahradami a bludištěm. Předposlední den jsme strávili v Londýně, kde jsme viděli Westminster Abbey, palament, Buckinghamský palác a jiná krásná místa. Poslední den jsme navštívili mrakodrap Shard, ze kterého je nádherný výhled na celý Londýn. Po procházce po nábřeží a po plavbě lodičkou jsme vystoupili ve čtvrti Greenwich, kde se nachází hvězdárna s nultým poledníkem. No a zde naše cesta končí, poslední pohled na Londýn a návrat autobusem domů.

Myslím, že zájezd se všem moc líbil. Celkovou dobrou atmosféru dodala také naše průvodkyně a řidiči autobusu. Doufám, že všichni budeme mít na tento výlet dlouho hezké vzpomínky.

Žaneta Škáchová

Publikováno: 15.05.2017