Varnsdorfští mladí recitátoři jdou do akce

Konečně je tu červen a přicházejí slavnostní dny pro dva mladé recitátory z Gymnázia Varnsdorf, kteří ve svých věkových kategoriích dosáhli letos až na samý možný vrchol. Postoupili do celostátních přehlídek.

Žák primy Jiří Buršík okouzlil porotu v krajském kole přehlídky DĚTSKÁ SCÉNA 2017 v Lounech přednesem úryvku z knížky Mikulášovy patálie René Goscinnyho a poezií Mileny Lukešové Nahej v trní. Navázal tak na své dřívější dílčí úspěchy na městské, okresní i krajské úrovni a zúročil několikaletou průpravu, za niž vděčí především členům své rodiny (Jirka je vnukem varnsdorfského básníka a překladatele pana Milana Hrabala). Jsme rádi, že je Jirka nyní v týmu milovníků slova a divadla na našem gymnáziu, a věříme, že se na národní přehlídce ve Svitavách (9. – 11. 6.) neztratí.

Sextán Josef Šišulák už ví, jak chutná pocit vítězného postupu. Recitaci se věnuje už od prvního stupně ZŠ, kde se mu věnovala paní učitelka Alena Smetanová. A na gymnáziu svůj talent už šest let úspěšně dál rozvíjí. Letos Pepa recituje prózu Ivana Wernische a poezii Gregoryho Corsa a převzal pomyslnou štafetu a po třech v minulých letech úspěšných slečnách (Natálie Bočková, Kateřina Pokorná a Adéla Pondělíčková) a bude prvním mladým mužem, který bude Varnsdorf reprezentovat na nejprestižnější recitační přehlídce v naší zemi WOLKROVĚ PROSTĚJOVĚ (13. – 17. 6.), který slaví letos navíc mimořádný jubilejní 60. ročník. I jemu přejeme krásný týden s poezií v Prostějově a doufáme, že tam své město proslaví.

Mgr. Martina Janáková

Publikováno: 05.06.2017