Dominik Nekolný: O drogách trochu jinak

Dne 23. května na naší škole proběhly dva bloky přednášek mistra (mj. světa) v BMX Dominika Nekolného. Všechny třídy se zúčastnily netradičního povídání o tom, jak lehce se dá žít bez drog; bez drog legálních jako jsou alkohol a cigarety i nelegálních jako například marihuana, LSD či heroin.

Dominik se mezi mladými lidmi snaží o propagaci životního stylu bez drog neboli také filozofie straight edge. Vyznavači straight edge odmítají jakékoli drogy a snaží se o ´čistý život`. Chce ukázat, že i bez snahy být ´cool` prostřednictvím zdraví nebezpečných koníčků člověk může být zajímavý a úspěšný. On sám je toho příkladem. Nikdy prý neokusil cigaretu či jinou drogu a už několik let nepije alkohol, a přitom svým vzezřením a vystupováním působí výstředně. K tomu je profíkem ve svém netradičním oboru, jímž je právě BMX.

Z otázek, které žáci na konci přednášky pokládali, bylo zřejmé, že je ze všeho nejvíce zaujala Dominikova osobnost (včetně tetování) a BMX dovednosti, které jim předvedl. Těžko říci, zda to byl cíl přednášky. Pozitivní ale určitě je, že přednášející zviditelnil svůj životní styl, k jehož propagaci přednáška směřovala.

Facebook.com/domBMX

Bc. Nikola Hendrichová

 

 

Publikováno: 14.06.2017