Den bez aut

V pátek 22. září se skupina žáků naší školy vydal na cykloprojížďku po Varnsdorfu. Byl totiž mezinárodní Den bez aut.

Cílem takovéto aktivity je poukázat na vysokou míru automobilismu a zdůraznit potřebu snížení počtu aut na našich silnicích, a to zejména z ekologických důvodů.

I naši žáci v čele s organizátory akce, manželi Hulánovými, vyjeli do varnsdorfských ulic, aby na tuto problematiku upozornili a ukázali, že k přepravě lze využít i jiných prostředků než osobního automobilu. Můžeme chodit pěšky, jezdit na kole nebo třeba využívat městské hromadné dopravy.

Naši mladí aktivisté svou skupinovou projížďkou v ulicích města apelovali zejména na všechny řidiče aut. Mimoto ale také navštívili několik místních základních a mateřských škol, ve kterých svou návštěvou chtěli pozitivně zapůsobit na ekologické smýšlení budoucích řidičů. Jmenovitě navštívili základní školy Edisonova, Bratislavská a Seifertova a mateřské školy Sluníčko a Zahrádka. Ve všech školách si děti připravily milé přivítání v podobě občerstvení, výzdoby či písničky.

Akci svou účastí podpořil také starosta města Ing. Stanislav Horáček či jiní mimoškolní cyklisté. Účastníci si během akce zahráli vědomostní soutěž o ceny a na závěr akce si za sportovní halou měli možnost vyzkoušet překážkovou dráhu připravenou Schrödigerovým institutem.

Věříme, že naše jízda nasadila ekologického brouka do hlavy nejednomu řidiči a budeme doufat, že příští rok nás do ulic vyjede zase o něco více. 

Bc. Nikola Hendrichová

Publikováno: 16.10.2017