Exkurze naší oktávy v Berlíně

Ve čtvrtek 16. 11. 2017 proběhla exkurze naší třídy oktávy v Berlíně. Na cestě nás doprovázely paní učitelky Moňaková a Janáková. Exkurze začala už brzy ráno, když jsme se téměř všichni sešli na nádraží ve Varnsdorfu a postupně se dostali vlakem až do Berlína.  Cesta trvala asi 4hodiny, ale například mně docela rychle utekla.

Když jsme dojeli do Berlína, začali jsme obcházet významná místa a památky, na které jsme si my žáci ve skupinkách připravili dvojjazyčné prezentace. Prezentace byly podle toho, který jazyk se žáci učí, v němčině nebo ve francouzštině, a samozřejmě v češtině. Navštívili jsme následující památky a významná místa:  Reichstag, Berliner Mauer, Checkpoin Charlie, Holocaust Mahmal, Brandemburger Tor,  Pariser Platz, Unter den Linden, Rothes Rathaus, Berliner Dom, Potzdamer Platz, Pergamonmuseum, Alexaderplatz, Tiergarten.

Speciálně jsme se zastavili v budově Reichstagu. Tam jsme museli mít domluvenou prohlídku delší dobu dopředu a už před exkurzí jsme museli zasílat informace o každém z nás. Když jsme prošli prohlídkou podobnou té, jakou můžeme zažít na letišti, vyjeli jsme výtahem do skleněné kopule. Z té jsme měli krásný výhled na Berlín. Lidé zde také mohou sledovat poslance při různých jednáních. Prohlídka Reichstagu je také možná i s elektronickým průvodcem, kterého jsme si tam mohli zapůjčit.

Dále jsme se šli podívat dovnitř už jen do Berliner Dom. Ta vypadá moc hezky, jak z venku, tak zevnitř. Mohli jsme se jít dokonce podívat i do krypt, takže to byl velice zajímavý zážitek.

Po tom, co jsme prošli všechny zastávky a každá skupinka žáků odprezentovala své příspěvky, jsme měli rozchod a to na poslední zastávce, kterou byl Alexanderplatz. Tak měl každý ještě možnost nakoupit nějaké vánoční dárky a podobně. Pak už nás čekala jen cesta domů, která už nebyla tak příjemná jako ta ranní, protože jsme část museli jet i autobusem. Já osobně jsem skoro celou cestu prospala, protože jsem byla, asi jako všichni, unavená z dlouhého dne nabitého novými zážitky a informacemi, které si snad budu pamatovat ještě dlouho.

Kateřina Moňaková, Barbora Hozáková G8 

 

Publikováno: 01.12.2017