Podzimní hry 2017

Tradiční soutěž ZŠ a gymnázií, která probíhá v měsících září až prosinec.

Sporty: Lehká atletika, fotbal, florbal, bruslení.

Lehká atletika: Proběhla za krásného počasí a stejně krásný výsledek předvedla naše tři družstva – oba týmy děvčat a mladší kluci. Starší kluci po nehodě se štafetovým kolíkem spadli na třetí místo.

Fotbal: Chlapci skončili na třetím místě.

Basket: Dívky excelovaly díky naším profi-baskeťačkám – Viki Juricová, Lucka a Klára Jirchářovi, Bára Michalinová, ale platnými členkami a velkými bojovnicemi byla i mladší děvčata - Simča Čurdová, Agáta Kestlerová a Anička Dubovecká. Chlapci skončili na čtvrtém místě.

Bruslení: Od loňska nová disciplína. Pro nás trošičku zaíc v pytli, protože na v TV bruslit nechodíme, tak nikdy netušíme, jak to dopadne. Ale máme šikovné hokejisty a bruslaře Vojtu Hambálka, Přemka Kamenického, Ondru Boczana, Borka Bartla, Aničku Duboveckou, Týnu Křížovou, Natálku Hrabětovou a Marušku Kochovou, takže vše dopadlo dobře a děcka vybojovala druhé místo. Prvenství jim uniklo o necelou sekundu.

Florbal: Tým chlapců je letos nadupaný a svoji formu potvrdili i na podzimkách. Ve složení:  Lorencové, Gerhát, Borgula, Bartl, Belo, Pešek, Bureš, Zajíček a Kamenický vyhráli s naprosto převahou.

Děvčata byla poražena týmem z rumburského gymplu. Takže krásné stříbro, o které bojovala v závěrečných penaltách se ZŠ Náměstím, bylo zasloužené. Lucka Hudecová v bráně si vedla parádně. Nejlepší střelkyní se stala Simča Čurdová. Dále reprezentovaly: Dubovecká, Kestlerová, Kubrová, Šanderová, Juricová, Petružálková, Pohludková a Čepeláková.

No a jak to všechno dopadlo? V součtu všech výsledků nás porazil pouze gympl Rumburk.

Takže vlastně takové vítězství mezi varnsdorfskými školami. Všem velké díky za reprezentaci, vedení školy a kantorům za uvolňování závodníků a organizátorům (ZŠ Náměstí) za perfektní přípravu všech soutěží.

Mgr. Radka Holubářová

Publikováno: 20.12.2017