Vánoční jarmark 2018

V pátek 21. prosince se v prostorách našeho gymnázia uskutečnil již tradiční Vánoční jarmark.

Vánoční atmosféru odstartovala návštěva Mikuláše a jeho pomocníků ve středu 5. prosince. Poté vánoční atmosféra houstla s blížícím se termínem události. Ve třídách, ve sborovně i v celé škole byly započaty přípravy – výzdoba školy a tříd, organizace prodejních stánků žáků i mimoškolních organizací, dárků pod stromeček přání, charitativních sbírek či hudebních a jiných vystoupení.

A to vše si poté mohlo užít celkem 1245 návštěvníků z řad rodičů, prarodičů a přátel našich žáků či bývalí žáci, někteří již s vlastními rodinami.

Od našich žáků si návštěvníci měli možnost zakoupit jejich výrobky či občerstvení, které si připravili, nechat se vyfotit, vyzkoušet si některé lidové vánoční tradice či si oddychnout v čajovně. Mohli přispět na Nataliu, dívenku z Keni, kterou naše škola adoptovala, nebo si zakoupit dárek ze stromečku přání, a tím také přispět na dobrou věc. Měli možnost si poslechnout trubače, vystoupení našeho pěveckého sboru, podívat se na různá hudební vystoupení našich žáků v aule škole či zhlédnout vystoupení různých složek varnsdorfských Stars. Také zde byl pro rodiče s menšími dětmi k dispozici dětský koutek od Jonáše, rodinného a mateřského centra BGV. Nechybělo samozřejmě ani občerstvení jako svařené víno, trdelník či pochutiny Varnsdorfských uzenin. Kromě trochy vánoční nálady a zakoupených dárků si návštěvníci mohli domů odnést výhry z tomboly včetně vánočního kapra, či betlémské světlo donesené místním farářem Jackem Kotiszem.

Náš poslední jarmark se velice vydařil, a to zejména díky vysokému počtu návštěvníků a příjemné atmosféře vytvořené všemi zúčastněnými.

Děkujeme tedy všem, kteří přišli, i těm, kteří se na jarmarku jakkoli podíleli. Tento jarmark byl již devátým v pořadí, a tak se těšíme na výročí, které nás čeká příští Vánoce. A těšíme se i na vás!

Bc. Nikola Hendrichová

Fotogalerie zde:

Publikováno: 04.02.2019