Rozloučení

Moje milé žákyně, moji milí žáci, moje milá oktávo, moje milá sborovno, moc vás všechny po delší době zdravím. Jelikož jsme se viděli 29. ledna naposledy, myslím, že je na místě se vám alespoň tímto způsobem připomenout. Plánovala jsem s vámi dokončit školní rok, ale vše se naplánovat nedá... A tak se řídím přáním našeho budoucího miminka. :-)

Proto bych se s vámi alespoň takto ráda rozloučila. Přeji vám všem klidné a pohodové dokončení školního roku a hodně úspěchů a energie nejen ve škole. Přeji primánkům, aby poznali, jak bohatá a zajímavá je naše historie, sekundě přeji, abyste byli dál tak veselí a šikovní nejen v našem rodném jazyce, ale i ve středověkých dějinách, které jsme spolu začali odkrývat. Kvintě přeji, aby v pohodě dokončili náročný přechod na vyšší stupeň gymnázia a aby starověk nezakryl tak důležité moderní dějiny. Septimánům přeji, aby nikdy nezapomněli, že latina je základem mnoha jazyků, a především aby si užili svůj předposlední rok na gymnáziu a poslední zvonění, které pro ně oktáva chystá. A oktávě? Jsme v kontaktu, viděli jsme se, uvidíme se, věřte si, já věřím, vy víte… Mám vás všechny moc ráda a nikdy nezapomenu na společné chvíle! A ostatním třídám, které jsme vídala jen občas, přeji samozřejmě také klidné dokončení školního roku a hodně úspěchů.

Ředitelně děkuji, že nečekanou situaci velmi dobře zvládli, i když to nebylo vůbec jednoduché. A to nejdůležitější na konec. Kolegyně a kolegové, děkuji vám všem za velkou podporu a za to, jak to za mě vše zvládáte.  A taky Milanovi R. patří velký dík. Všichni mi moc chybíte, moc mě to s vámi bavilo a za pár let se těším na pokračování…

Mějte se všichni pěkně a ještě jednou díky všem.

P. S. To víte, pořád se musí něco dít...jinak by nebyly dějiny. :-)

Lenka Bartošová :-)

Publikováno: 08.04.2019