Po stopách Franze Kafky

V dnech 1. – 4. dubna 2019 jsme s německým gymnáziem z Budyšína navštívili a poznávali Prahu. Byli jsme ubytováni v hostelu Marabou, kde jsme si užili hodně srandy. Hned první den jsme navštívili Staroměstské náměstí, radnici a orloj. Byli jsme rozděleni do skupinek podle památek, na které jsme si připravili referáty. Spolupracovali jsme s německou stranou a poznali moc milé lidi a popovídali si. Druhý den jsme podnikli cestu k Prašné bráně a na Karlův most. Narazili jsme také na ruskou skupinu, která si s námi chtěla zahrát seznamovací hry a my nebyli vůbec proti. Prohlédli jsme si také Pražský hrad a měli jsme šanci vidět i noční Prahu.

Během těchto dnů jsme měli přednášky o Franzi Kafkovi a o jeho životě. Franz Kafka byl německo-český spisovatel, který se za svůj život často stěhoval po Praze. Hodně času právě strávil na Staroměstském náměstí, kam chodil na gymnázium a kde bydlel. Nakonec se přestěhoval do Zlaté uličky, která se nachází na Pražském hradě, kde měl klid na psaní.

Německá skupina měla také přednášku o Sasku, které jsme se zúčastnili i my. Celý týden byl zajímavý a hezky prožitý. Poznali jsme Prahu i z jiné stránky a vyzkoušeli si svoji znalost německého jazyka. Tato exkurze byla velice přínosná a určitě by nebylo na škodu více takových akcí.

Aneta Škachová

Publikováno: 24.04.2019