Nehodou to začíná

V měsíci únoru měly třídy sexta a septima možnost účasti interaktivního preventivně edukačního pořadu pro začínající i budoucí řidiče NEHODOU TO ZAČÍNÁ. Pořad proběhl samozřejmě online formou v podobě zábavného a zajímavého programu, který využíval interaktivních prvků, které vtáhly studenty do dění. Pomocí aplikace Mentimetr mohli být všichni účastni besedy, hlasování či pokládání dotazů. Cílem projektu je snižovat rizikové faktory v chování mladých účastníků silničního provozu s důrazem na vlastní odpovědnost, dodržování pravidel silničního provozu, seznamování s častými příčinami dopravních nehod a jejich následky v případě pochybení. Řešila se problematika rozptýlení mobilním telefonem, dodržování bezpečné vzdálenosti a rychlostních limitů, používání bezpečnostních pásů. Vše bylo prezentováno odborníky a byly použity záběry z reálu, díky videí od řidičů.

Názorně byla předvedena a popsána stimulace poskytnutí účinné první pomoci po autonehodě. Známý psycholog a drogový expert PhDr. Ivan Douda upozornil na nebezpečí užívání návykových látek ve vztahu k řízení.

Takže pozor řidiči, i po jednom pivu můžete na silnici až po 4 hodinách. Nezapomínejte se poutat i na zadních sedadlech, pozor na psaní sms při řízení, dodržovat pravidlo dvou sekund od vozidla před vámi. Poskytnutí první pomoci je povinností – minimálně zastavit a zavolat záchranku (155), stáhněte si aplikaci Záchranka do telefonu, na pouličních lampách je štítek s přesnou pozicí abyste věděli, kde se právě nacházíte, když voláte pomoc. To je jen výčet několika informací, se kterými se studenti seznámili nebo si je třeba jen zopakovali.

                                                                                                                      Mgr. Radka Holubářová

Re

Zabýváme se problematikou rozptýlení mobilním telefonem, dodržování bezpečné vzdálenosti a rychlostních limitů, používání bezpečnostních pásů i správnému technickému stavu vozidla. Upozorňujeme na nebezpečí užívání návykových látek ve vztahu k řízení a na každé přednášce simulujeme poskytnutí účinné první pomoci po autonehodě.

Publikováno: 05.03.2021