Právě se děje

Nejenže se začátkem října opět uskutečnily projektové dny, ale byla zahájena i aktivita většiny volnočasových kroužků a školních soutěží. Jedním z nabízených kroužků je tvoření z polymerové hmoty. Jedná se o hmotu, se kterou lze pracovat podobně jako s modelínou. S tím rozdílem, že výrobky z polymerové hmoty je potřeba vytvrdit v elektrické troubě. Následně si studenti mohou odnést mnoho krásných výrobků, ať už se jedná o přívěsky, náušnice či hmotou zdobené příbory. Ukázky si můžete prohlédnout v přiložené galerii.

Se třídou prima B jsme se v rámci výtvarné výchovy účastnili soutěže, kterou organizuje Správa NP České Švýcarsko na téma: Jeskyně a podzemní prostory Českého Švýcarska a Labských pískovců. Jsme plni očekávání, jak dopadne vyhodnocení soutěže.

Poslední odstaveček se bude týkat projektových dnů. Na projektových dnech s názvem: „Síla přírody“ se zabýváme zdravým životním stylem, a to především z pohledu přírodní medicíny. Zajímá nás využití bylin teoreticky i prakticky. První projektový den byl v duchu seznámení se s tématem a velké pohody, kterou provázelo zdravé občerstvení a popíjení oblíbených čajů, které si studenti donesli. Těšíme se na příští setkání.

Mgr. Lenka Foberová

Publikováno: 18.10.2021