Wellness pobyt s primou

Stmelovací pobyt pod Jedlovou se vydařil. Děti byly stejně skvělé jako počasí. Turisticky zaměřený třídenní „aklimatizák“ začal příjemnou procházkou z Varnsdorfu přes Hraniční buk, zmrzku v Podluží, Křížovou horu k rekreačnímu areálu Pod Jedlovou. Cestu jsme si krátili hrami a úkoly z dílny paní učitelky Holubářové (hra kolíček se líbila zejména panu učiteli, viz foto, jak dělá kliky).

Že pan třídní učitel Marek rád chodí, se děti přesvědčily hned druhý den dopoledne, kdy zdolaly nedaleký Malý Stožec. Pochod jsme si oživili opět několika hrami a na vrcholku zvládli navíc malý vlastivědný kvíz. Puchýřům z bot děti předešly dlouhou chůzí na boso.

Návštěva paní Veselé byla velmi milým oživením, stejně jako ohýnek s tuctem učitelů a paní asistentkou Simčou. Děti hádaly aprobaci učitelů a jejich koníčky a byla sranda.
Večer nechyběla divoká diskotéka, hra flaška za dohledu učitelů a všelijaké jiné hry, o kterých se nesluší rozepisovat. Následující ráno jsme se opět nevešli na sportoviště, proto se k radosti dětí vyrazilo opět na kopec, tentokrát se jednalo o horolezecký výstup na Jedlovou, se zbytky malin a borůvek při cestě. Náročnost výšlapu a možná předešlých dvou dnů se odrazila v chutích dětí, kteří v restauraci u rozhledny roztočily své kapesné. Došlo i na krkovici s knedlíkem jakožto malou svačinku před obědem.

Paní sekretářce děkujeme za servis s bagáží, andělům strážným za to, že se nic hrozného nestalo a rodičům za vychované, veselé a pohodové děti, díky nimž bychom si pobyt i my pedagogický dozor klidně ještě o pár dní prodloužili a díky kterým jsme celý pobyt vyhodnotili za velmi příjemný.

Děti, děkujeme a nechť vám pěkné vztahy vydrží!

Marek Jasa a Kateřina Loubková

Publikováno: 27.09.2023